Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Minicupen Vår 2015    Utskriftsdatum  15 mars 2015   
  Tävlingsort  Kallinge    Utskriftstid  17:06   
  Arrangör  Ronneby Simsällskap         
  Bassäng           
  Tävlingsdatum  15 mars 2015         
 
 
Gren 1, 67m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap            1:13.70   
Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap            1:14.74   
Linnéa Andersson  2004  Karlshamns Simklubb            1:18.00   
Emma Lundin  2004  Ronneby Simsällskap            1:25.79   
My Fridström  2004  Karlskrona Simsällskap            1:29.82   
Mira Schuster  2004  Ronneby Simsällskap            1:30.44   
Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap            1:38.74   
                     
 
Gren 2, 67m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            1:01.50   
Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            1:10.05   
Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            1:25.61   
Rasmus Ejermark  2004  Karlskrona Simsällskap            1:27.92   
Samuel Gustafsson  2004  Ronneby Simsällskap            1:33.32   
                     
 
Gren 3, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            49.80   
Wilma Hallsten  2005  Karlskrona Simsällskap            56.30   
Johanna Karlsson  2005  Karlshamns Simklubb            57.71   
Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            59.76   
Ella Ergdahl  2005  Karlshamns Simklubb            1:03.29   
Elina Haxhiu  2005  Ronneby Simsällskap            1:13.87   
Embla Thorén  2005  Ronneby Simsällskap            1:14.54   
Nicole Kertmegi  2005  Karlskrona Simsällskap            1:14.79   
                     
 
Gren 4, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Axelsson  2005  Karlskrona Simsällskap            1:00.07   
Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            1:04.75   
Max Persson  2005  Ronneby Simsällskap            1:07.65   
Elias Johansson  2005  Karlshamns Simklubb            1:08.82   
Noah Olsson  2005  Karlskrona Simsällskap            1:19.59   
Rasmus Nilsson  2005  Karlskrona Simsällskap            1:34.96   
                     
 
Gren 5, 33m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            32.08   
Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            38.40   
Isabelle Löfvenberg  2006  Karlskrona Simsällskap            38.70   
Saga Hagman  2006  Karlskrona Simsällskap            40.22   
Ella Krasermann  2006  Ronneby Simsällskap            41.31   
Ebba Tengius  2006  Karlshamns Simklubb            42.41   
Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            42.85   
Engla Sabel  2006  Karlskrona Simsällskap            44.36   
Kerstin Gidlöf  2006  Karlskrona Simsällskap            46.06   
10  Elina Haddadnik  2006  Karlskrona Simsällskap            47.77   
11  Lovisa Tap  2006  Ronneby Simsällskap            47.85   
12  Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb            48.34   
13  Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb            54.42   
14  Amanda Glader  2006  Ronneby Simsällskap            57.09   
15  Lea Håkansson  2006  Karlshamns Simklubb            57.81   
Alicia Olausson  2006  Karlskrona Simsällskap            DNS   
Sesil Dikov  2006  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 33m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            34.15   
Max Johansson  2006  Karlshamns Simklubb            34.44   
Andrey Kretov  2006  Ronneby Simsällskap            41.89   
Noah Pålsson  2006  Karlskrona Simsällskap            43.13   
Wiktor Hornfelt  2006  Karlshamns Simklubb            45.49   
Oliver Bergstedt  2006  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 33m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            35.97   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            44.22   
Elsa Källemark  2007  Karlskrona Simsällskap            45.38   
Elsa Auer  2007  Karlskrona Simsällskap            47.29   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            52.63   
Mirja Silverskär  2007  Karlskrona Simsällskap            55.32   
Alice Holmberg  2007  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 33m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ahmad Sleiman  2007  Karlskrona Simsällskap            1:04.32   
Axel Persson  2007  Ronneby Simsällskap            1:16.48   
                     
 
Gren 9, 33m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Andersson  2004  Karlshamns Simklubb            30.60   
Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap            35.94   
Mira Schuster  2004  Ronneby Simsällskap            37.70   
My Fridström  2004  Karlskrona Simsällskap            42.28   
                     
 
Gren 10, 33m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            26.96   
Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            32.17   
Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            32.79   
Rasmus Ejermark  2004  Karlskrona Simsällskap            42.79   
                     
 
Gren 11, 16m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            13.04   
Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            13.81   
Wilma Hallsten  2005  Karlskrona Simsällskap            14.14   
Johanna Karlsson  2005  Karlshamns Simklubb            15.27   
Ella Ergdahl  2005  Karlshamns Simklubb            19.34   
                     
 
Gren 12, 16m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Axelsson  2005  Karlskrona Simsällskap            17.25   
Elias Johansson  2005  Karlshamns Simklubb            17.84   
                     
 
Gren 13, 16m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            13.51   
Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            14.96   
Ebba Tengius  2006  Karlshamns Simklubb            19.58   
Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb            20.10   
Engla Sabel  2006  Karlskrona Simsällskap            21.95   
Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb            23.63   
Lea Håkansson  2006  Karlshamns Simklubb            30.40   
Alicia Olausson  2006  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 16m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            15.15   
Max Johansson  2006  Karlshamns Simklubb            16.99   
Noah Pålsson  2006  Karlskrona Simsällskap            19.68   
Wiktor Hornfelt  2006  Karlshamns Simklubb            20.04   
Oliver Bergstedt  2006  Karlshamns Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 16m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            15.32   
Elsa Auer  2007  Karlskrona Simsällskap            22.87   
Mirja Silverskär  2007  Karlskrona Simsällskap            24.75   
Alice Holmberg  2007  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 67m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thea Greco  2004  Karlskrona Simsällskap            54.73   
Linnéa Andersson  2004  Karlshamns Simklubb            57.00   
Emma Lundin  2004  Ronneby Simsällskap            1:03.06   
Mira Schuster  2004  Ronneby Simsällskap            1:05.36   
Elsa Bergelin  2004  Karlskrona Simsällskap            1:06.98   
Alice Kroon  2004  Ronneby Simsällskap            1:09.69   
My Fridström  2004  Karlskrona Simsällskap            1:16.46   
                     
 
Gren 18, 67m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            49.48   
Johan Abrahamsson  2004  Karlskrona Simsällskap            58.88   
Edwin Kalmteg  2004  Ronneby Simsällskap            1:00.67   
Samuel Gustafsson  2004  Ronneby Simsällskap            1:13.93   
Rasmus Ejermark  2004  Karlskrona Simsällskap            1:13.97   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Myra Ramström-Andersson  2005  Ronneby Simsällskap            41.28   
Wilma Hallsten  2005  Karlskrona Simsällskap            42.86   
Kajsa Auer  2005  Karlskrona Simsällskap            44.60   
Johanna Karlsson  2005  Karlshamns Simklubb            47.56   
Elina Haxhiu  2005  Ronneby Simsällskap            57.69   
Ella Ergdahl  2005  Karlshamns Simklubb            1:03.92   
Embla Thorén  2005  Ronneby Simsällskap            1:21.52   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Axelsson  2005  Karlskrona Simsällskap            44.55   
Elias Johansson  2005  Karlshamns Simklubb            59.49   
Barnabás Tóth  2005  Karlskrona Simsällskap            1:00.60   
Max Persson  2005  Ronneby Simsällskap            1:24.28   
                     
 
Gren 21, 33m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Nilsson  2006  Ronneby Simsällskap            24.29   
Selma Argenius  2006  Karlskrona Simsällskap            31.19   
Saga Hagman  2006  Karlskrona Simsällskap            32.01   
Alva Gunnarsson  2006  Ronneby Simsällskap            34.54   
Engla Sabel  2006  Karlskrona Simsällskap            36.16   
Sesil Dikov  2006  Karlskrona Simsällskap            38.58   
Ebba Tengius  2006  Karlshamns Simklubb            38.76   
Kerstin Gidlöf  2006  Karlskrona Simsällskap            39.81   
Alma Larsson  2006  Karlshamns Simklubb            44.37   
10  Lovisa Tap  2006  Ronneby Simsällskap            44.80   
11  Emma Hansson  2006  Karlshamns Simklubb            52.09   
12  Amanda Glader  2006  Ronneby Simsällskap            53.45   
13  Lea Håkansson  2006  Karlshamns Simklubb            53.81   
14  Elina Haddadnik  2006  Karlskrona Simsällskap            56.48   
Alicia Olausson  2006  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 33m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Gladher  2006  Karlskrona Simsällskap            27.70   
Max Johansson  2006  Karlshamns Simklubb            31.79   
Wiktor Hornfelt  2006  Karlshamns Simklubb            33.17   
Noah Pålsson  2006  Karlskrona Simsällskap            33.75   
Andrey Kretov  2006  Ronneby Simsällskap            37.61   
                     
 
Gren 23, 33m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nelli Simander  2007  Ronneby Simsällskap            30.82   
Emina Wigow  2007  Karlskrona Simsällskap            32.43   
Elsa Källemark  2007  Karlskrona Simsällskap            40.64   
Elsa Auer  2007  Karlskrona Simsällskap            42.96   
Alma Olofsson  2007  Ronneby Simsällskap            47.21   
Mirja Silverskär  2007  Karlskrona Simsällskap            50.18   
Alice Holmberg  2007  Karlskrona Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 33m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ahmad Sleiman  2007  Karlskrona Simsällskap            55.01   
Axel Persson  2007  Ronneby Simsällskap            1:05.55   
                     
 
Gren 25, 4x33m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    33m        Tid  Status 











 
Ronneby Lag 1  2004  Ronneby Simsällskap            2:18.75   
  Mira Schuster  2004                 
  Nelli Simander  2007                 
  Myra Ramström-Andersson  2005                 
  Alva Gunnarsson  2006      2:18.75        2:18.75   
                     
Karlshamn Flickor Lag 1  2004  Karlshamns Simklubb            2:24.08   
  Ebba Tengius  2006                 
  Johanna Karlsson  2005                 
  Linnéa Andersson  2004                 
  Ella Ergdahl  2005      2:24.08        2:24.08   
                     
Karlskrona Lag 2  2004  Karlskrona Simsällskap            2:24.97   
  Selma Argenius  2006                 
  Thea Greco  2004                 
  Elsa Bergelin  2004                 
  Nicole Kertmegi  2005      2:24.97        2:24.97   
                     
Karlskrona Lag 1  2004  Karlskrona Simsällskap            2:25.00   
  Wilma Hallsten  2005                 
  My Fridström  2004                 
  Kajsa Auer  2005                 
  Sesil Dikov  2006      2:25.00        2:25.00   
                     
Ronneby Lag 2  2004  Ronneby Simsällskap            2:31.87   
  Alice Kroon  2004                 
  Embla Thorén  2005                 
  Emma Lundin  2004                 
  Elina Haxhiu  2005      2:31.87        2:31.87   
                     
                     
 
Gren 26, 4x33m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    33m        Tid  Status 











 
Ronneby Lag 3  2004  Ronneby Simsällskap            2:16.22   
  Edwin Kalmteg  2004                 
  Samuel Gustafsson  2004                 
  Hannes Wrenne  2004                 
  Andrey Kretov  2006      2:16.22        2:16.22   
                     
Karlskrona Lag 4  2004  Karlskrona Simsällskap            2:24.91   
  Rasmus Ejermark  2004                 
  Noah Olsson  2005                 
  Axel Gladher  2006                 
  Hugo Axelsson  2005      2:24.91        2:24.91   
                     
Karlskrona Lag 3  2004  Karlskrona Simsällskap            2:27.80   
  Rasmus Nilsson  2005                 
  Barnabás Tóth  2005                 
  Johan Abrahamsson  2004                 
  Noah Pålsson  2006      2:27.80        2:27.80   
                     
Karlshamn Killar Lag 2  2005  Karlshamns Simklubb            DNS   
  Oliver Bergstedt  2006                 
  Elias Johansson  2005                 
  Wiktor Hornfelt  2006                 
  Max Johansson  2006              DNS   
                     
                     
 
Gren 27, 4x16m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    16m        Tid  Status 











 
Karlshamn Flickor Lag 3  2006  Karlshamns Simklubb            1:20.84   
  Lea Håkansson  2006                 
  Emma Hansson  2006      1:20.84        1:20.84   
  Ella Ergdahl  2005                 
  Alma Larsson  2006      1:20.84        1:20.84   
                     
Ronneby Lag 4  2006  Ronneby Simsällskap            1:25.78   
  Lovisa Tap  2006                 
  Alma Olofsson  2007      1:25.78        1:25.78   
  Lovisa Nilsson  2006                 
  Amanda Glader  2006      1:25.78        1:25.78   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  15 mars 2015 
Licensierad till: Ronneby Simsällskap  Utskriftstid  17:06